świat mody

Czym tak naprawdę jest uroda?

Kiedy słyszymy takie hasło jak uroda, co myślimy? Najczęściej zapewne owa uroda kojarzy się nam z czymś co jest ładne - z ładną osobą. Prawda jest jednak taka, że pojęcie piękna jest pojęciem bardzo subiektywnym...

uroda Zapewne kiedy niemal na co dzień słyszymy takie hasła jak uroda czy też to, że ktoś jest urodziwy nie zastanawiamy się nad tym co to dokładnie znaczy. Uroda, piękno czy styl, to są takie sprawy, które rozumiemy dość intuicyjnie, wydaje się nam, że jest to coś bardzo oczywistego.

I choć faktycznie mówimy, że ktoś jest piękny bądź urodziwy wyłącznie wtedy gdy ktoś się nam podoba pod względem powierzchowności, to czy w ogóle kiedykolwiek zastanowiliśmy się nad tym dlaczego coś lub ktoś się nam podoba bądź też nie podoba? Prawda jest taka, że pojęcie urody, piękna jest pojęciem niesamowicie subiektywnym i co więcej ma podłoże kulturowe. U nas bowiem może panować zupełnie inny tak zwany kanon urody, inaczej mówiąc wzór urody aniżeli w innych częściach świata.

Zapewne każdy z nas słyszał o bardzo chętnie niegdyś praktykowanym (a obecnie zakazanym) zwyczaju krępowania stóp w Chinach. Ogólnie kanon urody tamtejszej kobiety opierał się na tym, że im mniejsze miała stópki, tym większe miała szanse na dobre zamążpójście. My na pewno nie wyobrażamy sobie tego, byśmy mogli czynić coś takiego naszym małym córkom, ale właśnie to najlepiej obrazuje fakt tego jak bardzo subiektywnym jest pojęcie urody i jak ściśle powiązane ono jest z kulturą i tradycją danego państwa, regionu czy nawet określonej społeczności.

Coś co podoba się nam tu i teraz, gdzie indziej może być odbierane jako niesmaczne i wręcz ohydne, i oczywiście odwrotnie.

Majeczka

Wyszukaj na stronie

Co to są castingi do reklam casting

Jak wystrzegać się pułapek fotomodelingu? fotograf

Każda modelka musi mieć testowe fotografie zdjęcia tfp

Dlaczego ważna jest regularna pielęgnacja ciała? pielęgnacja ciała

Czy praca w fotomodelingu jest pracą łatwą i przyjemną? praca fotomodelki

Na czym polega prawidłowa pielęgnacja ciała? pielęgnacja

Czym tak naprawdę jest uroda? uroda

1 2 >>

Zastrzega się wszelkie prawa autorskie
Napisz do nas   Polecane teksty