świat mody

Co to są castingi do reklam

Jeśli kobieta pragnie zostać zawodową modelką to nie może pominąć takiego etapu w przyszłej karierze jakim jest casting. Dlatego też musi wiedzieć czym on jest i jak się do niego przygotować.

castingi do reklam Tak na dobrą sprawę takie hasło jak casting jest nam wszystkim dobrze znane. Czy jednak na pewno dokładnie wiemy czym castingi są i w jaki sposób są organizowane?

Mówiąc najbardziej zrozumiale jak się da casting (oczywiście ten dotyczący branży takiej jak modeling czy fotomodeling) jest pewnego rodzaju spotkaniem, podczas którego wybierana jest modelka czy fotomodelka do danego projektu. Owym projektem może być przykładowo reklama telewizyjna, sesja zdjęciowa do poważnego magazynu czy pokaz mody.

Tak na dobrą sprawę na casting może przyjść każda kobieta, która danym projektem jest zainteresowana, ale organizatorzy castingów jeszcze przed rozpoczęciem "rekrutacji" wyznaczają konkretne warunki, jakie muszą być spełnione, by dana osoba w ogóle mogła być brana pod uwagę. Jeśli zatem potrzebna jest, tylko dla przykładu, kobieta o naturalnych i długich przynajmniej za ramiona blond włosach, o wzroście 170 cm i bardzo szczupłej sylwetce, bo taki jest zamysł jakiejś reklamy czy sesji zdjęciowej to niestety niska brunetka, niezależnie od tego jak piękna raczej nie może liczyć na angaż.

Jeśli zatem i Ty poszukujesz zleceń i zamierzasz się wybrać na casting, to koniecznie sprawdź czy wpisujesz się w określone kryteria, bo jeśli nie to najzwyczajniej szkoda Twojego czasu i energii. Nie warto bowiem liczyć na to, że ktoś nagle zmieni całą formułę projektu, ponieważ Cię ujrzy - takie rzeczy może i zdarzają się, ale niezmiernie rzadko.

Majeczka

Wyszukaj na stronie

Co to są castingi do reklam casting

Jak wystrzegać się pułapek fotomodelingu? fotograf

Każda modelka musi mieć testowe fotografie zdjęcia tfp

Dlaczego ważna jest regularna pielęgnacja ciała? pielęgnacja ciała

Czy praca w fotomodelingu jest pracą łatwą i przyjemną? praca fotomodelki

Na czym polega prawidłowa pielęgnacja ciała? pielęgnacja

Czym tak naprawdę jest uroda? uroda

1 2 >>

Zastrzega się wszelkie prawa autorskie
Napisz do nas   Polecane teksty